کوه رفتن و کوهنوردی یکی از بهترین تفریحات مردم پایتخت

کوه رفتن و کوهنوردی یکی از بهترین تفریحات مردم پایتخت
شناسهٔ خبر: 5700 -
تهران از معدود شهر‌هایی است که در کوهپایه‌ رشته کوه بنا شده است و می‌توان بسیار راحت با مترو و بی آرتی تا نزدیک کوه‌های اطراف تهران رفت.

به گزارش تهران فردا، کوه رفتن و کوهنوردی یکی از بهترین تفریحاتی است که در تهران و شاید بعضی از شهرهای دیگر دنیا برای مردم عادت باشد. اما در میان تمام کشورها و شهرها و پایتخت های دنیا، تهران از معدود شهرهایی است که نزدیک یا بهتر بگوییم در کوهپایه رشته کوه بنا شده است و خیلی راحت با مترو و بی آرتی تا نزدیک کوه های اطراف تهران می‌توان رفت.

نشاط هنوز زنده است/ صدای خنده از اماکن تفریحی می‌آید

تجریش این روزها دیگر دهکده دور افتاده  اطراف تهران نیست که فقط تابستان ها تهرانی ها برای خوش گذرانی به جنگل های چنار آن پناه ببرند و از گرمای تهران به خنکای تجریش کوچ کنند. اکنون این منطقه مکانی لوکس و دلنشین و زیباست که عملا به قطب گردشگری پایتخت تبدیل شده است.

سورتمه سواری تنها یکی از هیجانات مناطق کوهستانی شمال تهران است. اینجا هیجان حرف اول را می زند. لبخند افراد حاکی از آن است که روزهای داغ و تابستانی خود را به آرامش کوهستانی و فضای هیجان انگیز این مکان تفریحی پیوند زده اند. تفریح همان بخش لذت زندگی است که اگر هدفمند باشد و بار فرهنگی مثبت هم به آن اضافه شود، می تواند حس بهتری به افراد القا کند.

READ  صعود تیم ملی فوتبال ساحلی به فینال/فیلم

در برخی ایام سال شاهد برپایی نمایشگاه های هنری و جشنواره های فرهنگی در فضای های باز و تفریحی شهر هستیم تا  لحظات خوبی برای مردم فراهم شود.

پیاده روی و کوه نوردی در فضای خوش آب و هوای دربند می تواند دلیل دیگری باشد برای تفریح در این منطقه.کوهنوردان در مسیر دربند در نهایت به جایی می رسند که از هیاهو و شلوغی شهر و سرعت ماشین ها دیگر اثری نیست. آنها می توانند تهران را به صورتی متفاوت تماشا کنند. هر چقدر هم که این شهر شلوغ باشد، از آن بالا همه چیز آرام به نظر می رسد.

نشاط هنوز زنده است/ صدای خنده از اماکن تفریحی می‌آید

فرهاد، کوه نوردی است که به گفته خودش هفته ای یک بار این مسیر را در کوه های بی نظیر تهران طی می کند. او می گوید: «پیاده روی  باعث می شود در طول هفته با انرژی بیشتری مشغول به کار باشم.» او با گروهی از دوستانش به کوه  می آید و به گفته خودش گروهی ورزشکار و با نشاط و پر انرژی دارند که تمام لحظاتشان با انرژی مثبت همراه است.

READ  اعلام انزجار مردم هند نسبت به سفر رئیس رژیم صهیونیستی به دهلی‌نو + تصاویر

خانواده هایی که به کوه آمده اند، بهترین ساعات و اوقات خود را به کنار هم بودن اختصاص می دهند و برای گذراندن یک روز به یاد ماندنی این مکان و هیجان حضور در آن را انتخاب کرده اند تا طعم شیرین دور هم بودن را در کنار عزیزان خود بچشند. جوان هایی دست به دوربین هستند و گوشه ای از خاطره انگیز ترین روز زندگیشان را ثبت می کنند تا شادی و لبخندشان برای همیشه در این فضا ماندگار شود. فرقی نمی کند چه اندازه عکاسی کردن را بلد باشند، ولی می توانند ناب ترین عکس ها را در این مکان ثبت کنند.

نشاط هنوز زنده است/ صدای خنده از اماکن تفریحی می‌آید

تهران اگر چه عنوان یک کلانشهر را به یدک می کشد، اما باز هم ساکنان این شهر هر از چندگاهی دل از روزمرگی ها و دغدغه هایشان می کشند و سعی می کنند در کنار خانواده و دوستانشان لحظات خوبی را در کوه های اطراف آن سپری کنند.

انتهای پیام/ف

No votes yet.
Please wait...