تولید کمپوست خانگی توسط دانش‌آموزان

تولید کمپوست خانگی توسط دانش‌آموزان
شناسهٔ خبر: 4631 -
دانش آموزان شمال تهران با هدف اصلاح الگوی مصرف، ارتقاء فرهنگ و حفظ محیط زیست و کاهش حجم پسماندها اقدام به تهیه کمپوست خانگی کردند.

به گزارش تهران فردا؛ مهدی جمشیدیان مسئول اداره بازیافت و تبدیل مواد شهرداری منطقه یک تهران در جمع خبرنگاران اظهارداشت: به دلیل فراهم بودن شرایط و موجود بودن مواد اولیه در دبستان پیشاهنگ، کارگاه آموزشی با حضور کارشناسان بازیافت منطقه و ۷۵ دانش آموز پایه پنجم ابتدایی این دبستان برگزار و آنها با  نحوه ساخت کمپوست خانگی آشنا شدند و اقدام به تولید این کود آلی برای تقویت درختان و گیاهان محوطه دبستان نمودند.

وی با اعلام آمادگی این اداره برای آموزش تولید کمپوست خانگی به مدارس افزود: تا کنون مدارس شوکا، سپهر، علم و ادب نیز در خصوص  انجام این دوره آموزشی و تهیه کمپوست خانگی اعلام آمادگی کرده اند.

READ  جزئیات جلسه کمیسیون نظارت مجمع تشخیص

مسئول اداره بازیافت و تبدیل مواد شهرداری منطقه یک تهران افزود: کمپوست از پسماندهای تر شامل پسماند های غذایی، پوست میوه ، برگ خشک درختان به خصوص برگ های سوزنی کاج و…. در داخل سطل فلزی در دار، تهیه و نباید از مواد گوشتی و لبنی و موادچرب که موجب  بوی بد و جذب حشرات موذی می شود به عنوان مواد اولیه استفاده نمود و چون تولید کمپوست هوازی است باید مواد مزبور هرچند وقت یکبار زیرو رو شوند.

جمشیدیان در پایان خاطر نشان کرد: کود کمپوست تولید شده  به رنگ قهوه ای تیره و رنگ خاک بوده و برای رشد درختان، گل ها وگیاهان مفید است .

No votes yet.
Please wait...