خروج آمریکا از برجام فرصتی برای نوآوری در تجارت خارجی است

خروج آمریکا از برجام فرصتی برای نوآوری در تجارت خارجی است
شناسهٔ خبر: 5042 -
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: خروج آمریکا از برجام این فرصت را برای ایران ایجاد کرد تا با نوآوری و خلاقیت در عرصه های تجارت جهانی در گذر از این بحران موفق باشیم.

به گزارش تهران فردا، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: خروج آمریکا از برجام این فرصت را برای ایران ایجاد کرد تا با نوآوری و خلاقیت در عرصه های تجارت جهانی در گذر از این بحران موفق باشیم.

غلامرضا سلیمانی روز سه شنبه در نخستین کنفرانس خبری در منطقه آزاد ماکوافزود: برای کشورهای دوست اول منافع خودشان مطرح است و نباید منتظر باشیم کشور دیگری برای ما کار خیری انجام دهد.

وی افزود: به دنبال خروج آمریکا از برجام شرکت های اروپایی دفاترشان را در کشور جمع آوری می کنند ولی ما می توانیم در مناطق آزاد به عنوان ریه تنفسی کشور، با ارائه طرحی کارشناسانه، این شرکت ها بدون مهرپاسپورت و فقط بصورت رجستری در سامانه یکپارچه وارد کشور شوند تا مشکل تحریم آن ها نیز توسط آمریکا حل شود.

وی با اشاره به اینکه برجام نشان دهنده این بود که نظام جمهوری اسلامی نظام گفتمان است افزود: نقض برجام توسط آمریکا شاید در کوتاه مدت به نفع آنان باشد ولی در بلند مدت همه دنیا می فهمند که یک تصمیم غیرعاقلانه بود.

READ  اعتماد مجلس به وزرای حامی فتنه!

سلیمانی با اشاره به اینکه ما شرایط سخت تری را پشت سر گذاشته ایم اظهار داشت: مسئولین و مردم ایران یادگرفته اند که در شرایط سخت قدر همدیگر را بیشتر بدانند وبا اتحاد و همدلی فتنه ها را خنثی کنند و تهدید فعلی نیز همان تاثیر را در روی ملت و دولت داشت.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو از توسعه لجستیک و ایجاد دهکده لجستیکی در منطقه آزاد ماکو در آینده نزدیک خبر داد و افزود: منطقه آزاد ماکو با موقعیت استراتژیک و ژئوپلتیک که دارد روزانه سه هزار تن بار ترانزیت می شود که با تامین زیرساخت و با تسهیل حمل و نقل می توان به روزانه ۳۰ هزار تن افزایش داد.

READ  طرفداران مذاکره مستقیم با آمریکا تنها به دنبال تامین منافع خودشان هستند

وی تصریح کرد: در صورت افزایش ترخیص باردر گمرک بازرگان وبالارفتن ترانزیت، می توان امیدوار بود شرکت های خصوصی برای احداث بزرگراه تبریز- بازرگان اعلام آمادگی کنند.

سلیمانی با تاکید بر زمینه سازی برای مشارکت نخبگان ماکو در برنامه ریزی برای توسعه این منطقه گفت: اندیشکده توسعه منطقه ای ماکو از امروز شروع به کار کرده و با حضور اساتید دانشگاه صنعتی شریف با نخبگان و اساتید محلی هم اندیشی و بسته توسعه ای تهیه و درآن مسیر حرکت خواهد شد.

شایان ذکر است نخستین نشست خبری مدیرعامل منطقه آزاد ماکو با حضور خبرنگاران و ضیافت افطاری در ماکو برگزار شد.

No votes yet.
Please wait...