تحقیق و تفحص از مسکن مهر روی میز هیات رئیسه مجلس

تحقیق و تفحص از مسکن مهر روی میز هیات رئیسه مجلس
شناسهٔ خبر: 4628 -
نماینده مردم تهران در مجلس از تهیه طرح تحقیق و تفحص از مسکن مهر توسط ۱۵ نماینده و تقدیم آن به هیأت رئیسه خبر داد.

به گزارش تهران فردا؛ مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی امروز (دوشنبه، 29 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی گفت: طرح تحقیق و تفحص از مسکن مهر با تلاش بیش از 15 نماینده تهیه و به هیات رییسه جهت طی مراحل و بررسی در صحن علنی ارجاع داده شد.

وی تصریح کرد: بعد از وقوع زمین لرزه کرمانشاه، سوالاتی در افکار عمومی مطرح شد که نمایندگان بر آن شدند تا بدانند ساختمان‌های مسکن مهر چه میزان از استحکام، قدرت و قوت کافی را برخوردار هستند.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در ادامه با بیان اینکه این بررسی ها صرفا شامل مسکن مهر نشده و تمامی پروژه‌های مسکن احداث شده توسط وزارت راه از دولت نهم تا کنون را شامل می شود، عنوان کرد: در این تحقیق و تفحص به دنبال میزان هزینه‌کرد ساخت پروژه‌ها هستیم چرا که دستگیری یک پیمانکار در جریان احداث بیمارستان دردآور است.

READ  ارایه گزارش حادثه پالایشگاه شهید تندگویان در شورا

کواکبیان با یادآوری این مطلب که پیمانکار طرف قرارداد با دستگاه دولتی است، افزود: از این رو دستگاه دولتی موظف به اجرای نظارت‌های لازم بر پروژه ها است تا بیمارستان بعد از 7 ماه افتتاح در زمین لرزه تخریب نشود.

وی افزود: مجلس به عنوان دستگاه نظارتی به دنبال چرایی این اتفاقات به دور از مباحث سیاسی است که تنها مربوط به این دولت نیز نمی‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: در این تحقیق و تفحص استعلام لازم از مراکز نظام مهندسی استان‌ها نیز انجام می شود تا کیفیت ساخت و سازها و منابع مالی آنها مشخص شود.

No votes yet.
Please wait...