تحقیق و تفحص از مسکن مهر روی میز هیات رئیسه مجلس

تحقیق و تفحص از مسکن مهر روی میز هیات رئیسه مجلس
شناسهٔ خبر: 4628 -
نماینده مردم تهران در مجلس از تهیه طرح تحقیق و تفحص از مسکن مهر توسط ۱۵ نماینده و تقدیم آن به هیأت رئیسه خبر داد.

به گزارش تهران فردا؛ مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی امروز (دوشنبه، ۲۹ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی گفت: طرح تحقیق و تفحص از مسکن مهر با تلاش بیش از ۱۵ نماینده تهیه و به هیات رییسه جهت طی مراحل و بررسی در صحن علنی ارجاع داده شد.

وی تصریح کرد: بعد از وقوع زمین لرزه کرمانشاه، سوالاتی در افکار عمومی مطرح شد که نمایندگان بر آن شدند تا بدانند ساختمان‌های مسکن مهر چه میزان از استحکام، قدرت و قوت کافی را برخوردار هستند.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در ادامه با بیان اینکه این بررسی ها صرفا شامل مسکن مهر نشده و تمامی پروژه‌های مسکن احداث شده توسط وزارت راه از دولت نهم تا کنون را شامل می شود، عنوان کرد: در این تحقیق و تفحص به دنبال میزان هزینه‌کرد ساخت پروژه‌ها هستیم چرا که دستگیری یک پیمانکار در جریان احداث بیمارستان دردآور است.

READ  هیچگاه نباید به امریکایی‌ها اعتماد کرد و فریب لبخند آنها را خورد

کواکبیان با یادآوری این مطلب که پیمانکار طرف قرارداد با دستگاه دولتی است، افزود: از این رو دستگاه دولتی موظف به اجرای نظارت‌های لازم بر پروژه ها است تا بیمارستان بعد از ۷ ماه افتتاح در زمین لرزه تخریب نشود.

وی افزود: مجلس به عنوان دستگاه نظارتی به دنبال چرایی این اتفاقات به دور از مباحث سیاسی است که تنها مربوط به این دولت نیز نمی‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: در این تحقیق و تفحص استعلام لازم از مراکز نظام مهندسی استان‌ها نیز انجام می شود تا کیفیت ساخت و سازها و منابع مالی آنها مشخص شود.

No votes yet.
Please wait...