حمایت مشروط مجلس از طرح تحول سلامت

حمایت مشروط مجلس از طرح تحول سلامت
شناسهٔ خبر: 4937 -
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تاکید کرد: برای تداوم موفق طرح تحول سلامت در آینده دو پیش شرط مهم دارد که با اجرای آن، طرح تحول سلامت با تضمین بیشتری در خدمت آحاد جامعه خواهد بود.

به گزارش تهران فردا؛ علی نوبخت حقیقی نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس اظهار داشت: طرح تحول سلامت، طرح مقبولی است که اجرا شد و بسیاری از نتایج آن منتفع شدند، اما برای تداوم موفق در آینده دو پیش شرط مهم دارد که با اجرای آن، طرح تحول سلامت با تضمین بیشتری در خدمت آحاد جامعه خواهد بود.

وی با اشاره به دو پیش شرط برای تداوم طرح تحول سلامت تصریح کرد: دو پیش شرط مهم که آن را با وزیر بهداشت نیز مطرح کرده ایم، مدیریت منابع با انجام صرفه جویی در هزینه ها و دیگری اجرای قانون برنامه ششم توسعه است. 

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار کرد: در برخی بخش ها، هزینه‎هایی صورت گرفته که ضروری است تعدیل شود و در عین حال به بخش‌هایی نظیر نظام ارجاع، پرونده الکترونیک و راهنمای بالینی نیز چندان توجهی نشد و همین مساله باعث شد تا به علت اجرا نشدن سیستم ارجاع، بیش از یک میلیون بار بستری در مراکز درمانی داشته باشیم.

نوبخت تاکید کرد: اگر دو شرط یاد شده اجرا شوند، تضمین می کنم طرح تحول سلامت، سال های متمادی در خدمت بهداشت و درمان مردم خواهد بود.

No votes yet.
Please wait...
READ  تصادف مرگبار پرشیا در بزرگراه نیایش