رویکرد افزایش قیمت‌ها به نفع دولت درست نیست

رویکرد افزایش قیمت‌ها به نفع دولت درست نیست
شناسهٔ خبر: 4934 -
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: تا زمان اعلام قطعی و تایید نهایی لایحه بودجه، فراز و نشیب های زیادی پیش رو داریم اما بنده معتقدم رویکرد افزایش قیمت‌ها به عنوان یکی از مهم‌ترین ابزارهای درآمدی برای دولت، درست نیست.

به گزارش تهران فردا؛ غلامرضا حیدری، نماینده حوزه تهران، شمیرانات، ری و اسلامشهر در مجلس و شورای اسلامی درخصوص رویکرد افزایش برخی قیمت‌ها به نفع دولت، اظهار داشت: در حال‌ حاضر در مورد تغییر نرخ‌ها نمی‌توان نظر قطعی داد زیرا تا زمان اعلام قطعی و تایید نهایی لایحه بودجه، فراز و نشیب های زیادی پیش رو داریم اما بنده معتقدم رویکرد افزایش قیمت‌ها به عنوان یکی از مهم‌ترین ابزارهای درآمدی برای دولت، درست نیست.

وی افزود: این بحث تنها مربوط به بودجه سال ۹۷ نیست و سالیان سال است که مطرح است. این شکل از افزایش قیمت‌ها برای افزایش درآمد دولت یعنی دست بردن در جیب مردم و بیشترین صدمه را هم به اقشار ضعیف و آسیب پذیر که دارایی‌های ملکی و پس انداز دلاری ندارند، می‌زند.

READ  تساوی ایران برابر سوریه در باتلاق/ AFC دو امتیاز ایران را گرفت!

عضو فراکسیون امید گفت: بسیاری از افراد درآمدشان برای معیشت‌شان به همان مقدار دستمزد ماهانه‌شان است و قدرت خریدشان با رشد قیمت‌ها به شدت پایین می‌آید و همین امر باعث فشار اقتصادی و اعتراض در جامعه می‌شود.

حیدری در مورد افزایش بودجه برخی نهادهای فرهنگی خاص که بودجه آنها از بودجه سازمان محیط زیست هم بیشتر شده است، گفت: بعضی از نهادهای فرهنگی در کشور، زمانی افتخارشان این بود که از بودجه‌های دولتی استفاده نمی‌کردند اما در حال حاضر ارقامی‌ که برای بودجه دریافت می‌کنند بسیار بالاست. قطع یا کاهش بودجه این نهادها، تصمیم گیری حاکمیتی را می‌طلبد.  امیدواریم حاکمیت به این نتیجه برسد که بودجه این نهادها قطع شود.

No votes yet.
Please wait...