مسئولان تهران در مانور واقعی زلزله کم آوردند

مسئولان تهران در مانور واقعی زلزله کم آوردند
شناسهٔ خبر: 4869 -
تهران چند حادثه مثل پلاسکو یا زلزله چهارشنبه شب را باید تجربه کند که به خود بیاییم و باور کنیم این شهر نیاز به یک نگاه و عزم ملی در خصوص رفع مشکلات و مسایل مبتلابه‌اش است.

به گزارش تهران فردا؛ سیدفرید موسوی عضو هیئت ریسه مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی درباره وقوع زلزله ۵٫۲ ریشتری تهران گفت: زلزله شب گذشته تهران نشان داد که نظام‌ مدیریتی کلانشهر تهران در  سطوح مختلف روند مناسبی را طی نکرده و از گذشته به بحرانهای مبتلا به توجه ویژه و مکفی صورت نگرفته است.

وی افزود: ترافیک محورهای درون شهری و مسیرهای خروجی شهر، نگرانی و استرس مردم و وضعیت شهر پس از وقوع زلزله خفیف بیانگر آن است که در زمینه اموزش و مدیریت بحران اقدامات ما اثربخش نبوده است،  این در حالی است که همواره درباره پیامدهای زلزله تهران در سال های گذشته صحبت شده است.

*اجرای مصوبات درخصوص بهسازی بافتهای فرسوده باید با جدیت پی‌گیری شود

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر واقعا زلزله با شدت بیشتری در تهران رخ بدهد فاجعه صورت میگرد. باید تدابیر اساسی تر برای جلوگیری از تبعات زلزله اتخاذ شود.

READ  مدیرعامل راه آهن استعفا کرد،آخوندی پذیرفت

موسوی در ادامه افزود: آموزش به شهروندان برای آمادگی پس از زلزله باید جدی تلقی گردد. اجرای مصوبات درخصوص بهسازی بافتهای فرسوده باید با جدیت پی‌گیری شود و برنامه‌ریزی مناسب درخصوص بهسازی و مدیریت ایمنی شبکه توزیع برق و آب و گاز  صورت گیرد.

وی افزود: علی‌رغم‌ اینکه در سال‌های گذشته بودجه‌های ملی و شهری برای پیشگیری از مسائل مربوطه هزینه شده و مانورهایی را به صورت موردی قبلا داشتیم ولی اگر زلزله شب گذشته تهران را یک مانور واقعی زلزله و هشدار تلقی کنیم متاسفانه نمره خوبی را نمی‌شود تخصیص داد.

موسوی تصریح کرد:در مورد تهران و اولویت‌های آن صحبت زیاد می کنیم ولی دغدغه جدی نسبت به رفع آنها نداریم و بحرانها و تبعات انها هنوز به عنوان اولویت‌های اصلی در سطوح مختلف سیاستگزاری و مدیریتی کشور مطرح نیستند.

عضو هیات رییسه مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: از مدیران استانی درخواست دارم که مسایل و رویدادها، اتفاقات و ضعف‌های عملیاتی دیشب را بررسی و تحلیل جدی نمایند و راهکارهای عملیاتی لازم برای رفع مسایل را در دستور قرار دهند. تهران چند حادثه مثل پلاسکو یا زلزله چهارشنبه شب را باید تجربه کند که به خود بیاییم و باور کنیم این شهر نیاز به یک نگاه و عزم ملی در خصوص رفع مشکلات و مسایل مبتلابه‌اش است.

READ  وزیر راه همچنان وزیر ماند

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در هرصورت باید تلاش کرد نگاه جامعی به ابعاد مشکلات تهران داشت که می توان به لحاظ کردن منابعی در بودجه سال ۹۷ برای قدم‌های اول برای مدیریت بحران‌های شهر مثل زلزله احتمالی تهران اشاره کرد.

پایان پیام‌

No votes yet.
Please wait...