واکنش نماینده تهران به اظهارات محسن هاشمی

واکنش نماینده تهران به اظهارات محسن هاشمی
شناسهٔ خبر: 4622 -
عضو مجمع نمایندگان استان تهران با بیان اینکه منطقه ۱۷ تهران متراکم ترین منطقه در پایتخت است،گفت: بخشی از مناطق ۱۱ و ۱۲ تهران فرسوده ترین نقاط درتهران هستند.

به گزارش تهران فردا؛ علیرضا محجوب نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس درمجلس شورای اسلامی، درخصوص اظهارات رییس شورای شهر تهران مبنی اینکه تاب آوری تهران درمقابل زلزله باید مورد ارزیابی قرار گیرد، گفت: مشکل تهران در حال حاضر وجود گسل درناحیه جنوب شهر یعنی منطقه ۲۰، ۳ و ۵ است.

وی در ادامه عنوان کرد: اینکه گسل چه زمانی فعالیت کرده و دچار فرو افتادگی شود، از حد اندازه گیری خارج است.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران همچنین تاکید کرد: اما به طورحتم وقوع زلزله درتهران مهیب و خارج از کنترل امکانات فعلی است.

محجوب با اشاره به اینکه کانون زلزله در تهران در صورت وقوع ویران خواهد شد، تصریح کرد: این مسائل البته به نوعی گمانه زنی بوده و نمی‌توان به طور صددرصد بحثی را مطرح کرد.

READ  تغییرات موثر در بهبود جسم و روان تهران

وی افزود: ضمن اینکه بین مناطق تهران ۱۷ متراکم‌ترین منطقه بوده اما فرسوده ترین نقطه نیست؛ این درحالی است که فرسوده ترین منطقه در تهران بخشی از مناطق ۱۱ و ۱۲ است.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه سابقه زلزله در تهران به ویژه در مناطق فرسوده تاکنون ثبت نشده است، عنوان کرد: تهران که در هیچ زمانی شهر نبوده و در تاریخ این شهر تاکنون زلزله ثبت نشده است.

محجوب گفت: ولی در سوابق برخی شهرها زلزله ثبت شده، اما در تهران با عمق ۳۰۰ ساله شهری هیچ موقع زلزله مهیبی رخ نداده است؛ بنابراین این گمانه زنی‌ها تنها در حد حرف بوده و خطر انهدام در تهران مربوط به گسل بوده و مناطق خارج از گسل خیلی در معرض خطر نیستند.

READ  کشف کالای قاچاق ۷ میلیارد تومانی در غرب استان تهران

وی با تاکید براینکه نوسازی بافت فرسوده جدای از زلزله خطرات متعدد دیگری نیز دارد، گفت: نوسازی قابل حمایت است، اما در حال حاضر تنها باید این موضوع را در دستور کار قرار داد که برای کاهش تلفات ناشی از وقوع زلزله در تهران آیا می توان تدابیر مناسبی را در نظر گرفت.

گفتنی است؛ محسن هاشمی رییس شورای شهر تهران گفته بود که تاب آوری تهران در برابر زلزله در شرایط مناسب نیست.

هاشمی با بیان اینکه مناطق ۹ ,۱۰, ۱۱، ۱۲، ۱۶ و ۱۷ در وضعیت خطرپذیری جدی هستند، اعلام کرد: خطرپذیری مناطق ۱۹، ۲۰، ۸ و ۱۸ نیز متوسط است، به همین دلیل باید تاب‌آوری تهران بررسی و آمادگی داشت.

No votes yet.
Please wait...