پایتخت بسیار گران اداره می‌شود

پایتخت بسیار گران اداره می‌شود
شناسهٔ خبر: 4758 -
عضو مجمع نمایندگان استان تهران، از شهرداری خواست تا بجای گرانتر اداره‌کردن پایتخت و نگاه به افزایش بودجه به احیای منابع راکد خود و فعال‌کردن سرمایه‌گذاری‌های خارجی در اقتصاد شهر بپردازد.

به گزارش تهران فردا؛ علیرضا رحیمی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی،  در مورد درخواست معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران برای توجه به افزایش اعتبارات این معاونت در بودجه سال ۹۷ گفت: به همان نسبت که دولت و مجلس برای کل کشور به فکر افتاده‌اند تا از منابع راکد و ظرفیت‌هایی که در حوزه منابع مالی خالی مانده، استفاده کنند، شهرداری هم باید از منابع راکد خود بدون نگاه به افزایش بودجه واعتبارات درحوزه‌های مختلف استفاده کند.

وی ادامه داد: هم‌اکنون شهرداری تهران باید بجای گرانتر اداره کردن شهر به احیای ظرفیت‌های مغفول باقی‌مانده بپردازد که نمونه بسیار مهم آن سرمایه‌گذاری جدید مردمی و فعال‌کردن سرمایه‌گذاری‌های خارجی در اقتصاد شهر است.

READ  تهران متعلق به شهردار نیست!

نماینده مردم تهران در مجلس دهم، در واکنش نسبت به انتشار خبری مبنی براینکه ۹۰ درصد بیمارستان‌های تهران از بافت فرسوده برخوردار هستند تاکید کرد: عموما بخش قابل توجهی از بافت‌های فرسوده تهران مسکونی یا در زمره اماکن عمومی مورد نیاز مردم از قبیل مدارس، مساجد و بیمارستان‌ها هستند، که این امر ضرورت برای بازسازی آنها را دو چندان می‌کند.

رحیمی با یادآوری اینکه بازسازی بافت‌های فرسوده مراکز درمانی پایتخت در پی بررسی‌های صورت گرفته در مجمع امید متشکل از اعضای مجمع نمایندگان تهران و شورای شهر در زمره مهم‌ترین اولویت‌ها و چالش‌های این شهر قرار گرفته است.

وی در پایان تصریح کرد: در مجمع امید به صورت کلی حوزه سلامت شهروندان از جمله اولویت و چالش مهم پایتخت است که موضوعاتی همچون آلودگی هوا، خدمات درمانی و میزان تخت‌های بیمارستانی را شامل می‌شود، از سوی دیگر ترمیم بافت‌های فرسوده مراکز درمانی یکی از اولویت‌های شهر تهران است.

READ  شهروندان تا حد امکان از تردد در محدوده مرکزی شهر خودداری کنند

 

No votes yet.
Please wait...