نماینده مردم تهران در مجلس:

پروازهای ۲۴ تا ۵ صبح فرودگاه مهرآباد باید لغو شوند

پروازهای ۲۴ تا ۵ صبح فرودگاه مهرآباد باید لغو شوند
شناسهٔ خبر: 4607 -
ذوالقدر با تاکید بر اینکه تمامی پروازهای بعد از ساعت 24 تا 6 صبح فرودگاه مهرآباد باید متوقف شود، افزود: متاسفانه این پروازها موردی نبوده و در طول شب چندین پرواز انجام می‌شود.

به گزارش تهران فردا؛ سیده فاطمه ذوالقدر نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه پروازهای شبانه و خلاف قانون فرودگاه مهرآباد آلودگی صوتی و مشکلات زیادی را برای مردم منطقه 21 فراهم و آرامش روانی آنها را دچار خدشه کرده است، گفت: در شهریورماه سال 93 وزارت راه و شهرسازی به منظور افزایش رفاه اهالی اطراف فرودگاه در ابلاغیه ای پروازهای 24 تا 5صبح را ممنوع اعلام کرد اما متاسفانه در عمل اجرایی نشد و همچنان شاهد پروازهای زیادی در طول شب هستیم.

وی با تاکید بر اینکه تمامی پروازهای بعد از ساعت 24 تا 6 صبح فرودگاه مهرآباد باید متوقف شود، افزود: متاسفانه این پروازها موردی نبوده و در طول شب چندین پرواز انجام می شود.

READ  تهران جزو ۱۱ شهر بلند جهان

نماینده مردم تهران در مجلس با تاکید بر اینکه آرامش مردم منطقه 21 نباید قربانی سوء مدیریت برخی شود، تصریح کرد: متاسفانه به نام پروازهای تاخیری و اضطراری قانون را دور می زنند این در حالی است که در کشور ما تاخیرها به یک رویه تبدیل شده و باید اصلاح شود.

ذوالقدر با بیان اینکه پروازهای تاخیری به هیچ وجه نباید در طول شب انجام شوند، گفت: تاخیرها نمی تواند مجوزی برای نادیده گرفتن قانون باشد و برای تامین امنیت شهروندان پروازهای تاخیری باید به صبح موکول شوند؛ اگر قرار است از ساعت 24 به بعد پروازها ممنوع شود باید تمامی پروازها کنسل و به قانون عمل شود.

READ  ایران از گسترش و تحکیم روابط با آلبانی استقبال می کند

وی از ورود مجمع نمایندگان تهران به موضوع پروازهای شبانه فرودگاه مهرآباد خبر داد و افزود: در نشست مشترکی که با فرماندار، برخی اعضای شورای شهر و معتمدین و نمایندگان محلات سیزده گانه منطقه 21 داشتیم این موضوع مطرح و تاکید کردیم که برای افزایش رفاه مردم در پروازهای شبانه بازنگری انجام شود.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران، تصریح کرد: در این رابطه باید قانون و پروتکل‌ها رعایت شود و مسئولان هواپیمایی کشور این موضوع را در دستور کار قرار دهند.

No votes yet.
Please wait...