گودهای عمیق ۲۰ ساله در کمین تهران

گودهای عمیق ۲۰ ساله در کمین تهران
شناسهٔ خبر: 4751 -
عضو مجمع نمایندگان استان تهران با هشدار نسبت به رها شدن گودهای عمیق ناایمن در پایتخت، گفت: متاسفانه از زمان رها شدن برخی از این گودها ۱۳ الی ۱۴ سال می گذرد.

به گزارش تهران فردا؛ طیبه سیاوشی شاه عنایتی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، یکی از مشکلات شهرداری تهران را گودهای رها شده دانست و اظهار داشت: از زمان برخی از این گودبرداری‌ها ۱۳ الی ۱۴ سال می گذرد،

وی در ادامه گفت: متاسفانه این گودها به دلیل رکود ساخت و ساز یا برخی مشکلات رها شده و بسیار خطرناک هستند از سویی علی رغم تمامی تلاش های صورت گرفته از سوی شهرداری برای بهبود وضعیت بصری شهر اما این گودها چهره شهر را تخریب کرده و موجب آلودگی محیط شده اند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بسیاری از گودها در پایتخت به دلیل رکود و مشکلات اقتصادی در مرحله گودبرداری متوقف مانده اند.

READ  ترامپ دنبال اصلاح توافق هسته‌ای است/ مجبور نیستیم حرف ایران را گوش کنیم/ توافقات بسیاری امضا شده ولی بعدها تغییرکرده‌ است

سیاوشی همچنین افزود: این گودها بسیار خطرناک بوده و ممکن است هر لحظه رانش زمین را به دنبال داشته باشد و همچنین در زمان بحران یا وقوع زلزله احتمالی می توانند بسیار خطر آفرین باشند، به گونه ای که حتی اگر مردم در زلزله آسیب نبینند به طور حتم این گودهای رها شده سلامتی آنها را در معرض تهدید قرار خواهد داد.

وی ادامه داد: بنابراین برای پیشگیری از خطرات و خسارات احتمالی جانی و اقتصادی آنها برای شهروندان می طلبد شهرداری و شورای شهر با اتخاذ تدابیر ویژه از بروز حوادث ناگوار پیشگیری کنند.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران با تاکید بر لزوم ساماندهی گودهای عمیق رها شده در پایتخت، بیان کرد: بعید است شورای شهر و شهرداری با توجه به هزینه سنگین ساماندهی بتوانند با یک اقدام سریع و عاجل آنها را ساماندهی کنند بنابراین بهترین راهکار این است که حریم امنیتی برای این گودها ایجاد شود تا از خطرات احتمالی پیشگیری شود.

READ  گوشت لخم وزارت نفت را به توتالی می‌دهند که ۶۰ میلیون دلار رشوه داده است

سیاوشی زیباسازی چهره بصری شهر را وظیفه شهرداری دانست و افزود: ساخت و ساز دیگر در اولویت تهران نیست بلکه باید ساخت بناهای نیمه کاره و ساماندهی گودهای رها شده در دستور کار قرار گیرد.

 

No votes yet.
Please wait...