۲۰۰ گود مرگبار رها شده در پایتخت

۲۰۰ گود مرگبار رها شده در پایتخت
شناسهٔ خبر: 4962 -
عضو مجمع نمایندگان استان تهران با هشدار نسبت به ۲۰۰ گود مرگبار رها شده در پایتخت، گفت: گودها علاوه بر تخریب چهره شهر و آلودگی زیست محیطی به مکانی امن برای بروز آسیب‎های اجتماعی تبدیل شده اند.

به گزارش تهران فردا؛ سیده فاطمه ذوالقدر عضو مجمع نمایندگان استان تهران با هشدار نسبت به 200 گود مرگبار رها شده در پایتخت با انتقاد از اینکه این گودها علاوه بر تخریب چهره شهر و  آلودگی زیست محیطی به مکانی امن برای بروز آسیب های اجتماعی تبدیل شده است، گفت: گودهایی که در گوشه و کنار پایتخت رها شده اند تهدیدی جدی برای ساختمان ها و خیابان های اطراف محسوب می شوند و منجر به ریزش و فرونشست آنها می شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: برای پیشگیری از خسارات احتمالی جانی و اقتصادی برای شهروندان می طلبد ساماندهی این گودهای عمیق رها شده در دستور کار شورای شهر و شهرداری قرار گیرد.

READ  آب شرب جنوب تهران ناسالم است

وی با انتقاد از اینکه مغفول ماندن از مباحث ایمنی در ساختمان سازی به حوادث دردناکی مانند پلاسکو منجر می شود شهرداری را متولی رسیدگی به وضعیت گودهای رها شده  دانست و  تصریح کرد: پیش از طی مراحل قانونی پیش پروانه نباید صادر شود؛ البته رسیدگی به وضعیت این گودها برای شهرداری هزینه بر است بنابراین باید مالکان شناسایی و آنها را مجبور به رفع خطر کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم، ادامه داد: شورای شهر و شهرداری باید ورودی جدی به این موضوع داشته باشند و مشکلات گودها را بررسی و پیگیری کنند؛ به نظر می رسد اختلاف میان پیمانکار و مالک یکی از علت های رها شدن این گودها باشد که نیاز است شهرداری این موضوع را بررسی کند.

READ  رعایت حریم تئاتر شهر دغدغه‌ شهرداری تهران است

با تاکید بر اینکه به طور حتم قوانینی برای برخورد با مالکان گودهای رها شده وجود دارد، گفت: اگر به تصویب قانونی برای ساماندهی گودها و برخورد با مالکان وجود داشته باشد نیاز است دولت لایحه ای به مجلس ارائه کند.

 

No votes yet.
Please wait...