آیت الله هاشمی دل نگران انقلاب بود

آیت الله هاشمی دل نگران انقلاب بود
شناسهٔ خبر: 4986 -
رییس دفتر رییس جمهوری به مناسبت اولین سالگرد رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: آن فقید به عنوان یکی از ستون های محکم نظام جمهوری اسلامی، دلداده و دل نگران امروز و فردای انقلاب و کشور بود.

به گزارش تهران فردا؛ محمود واعظی در این پیام اینستاگرامی، اولین سالگرد ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت و تاکید کرد: ایشان علاوه بر این که همواره بر مشی اعتدال تاکید داشتند؛ عملا در تمام مراحل زندگی و بویژه در فراز و نشیب ها و مقاطع مختلف پس از انقلاب نیز بر محور اعتدال و خردورزی عمل کردند.

وی تصریح کرد: آن فقید به عنوان یکی از ستون های محکم نظام جمهوری اسلامی، دلداده و دل نگران امروز و فردای انقلاب و کشور بود.

رییس دفتر رییس جمهوری خاطرنشان کرد: آیت الله هاشمی دیگران را به اعتدال و احترام به نظرات مردم – به عنوان ولی نعمتان جامعه- توصیه می کردند و همه را به وحدت و امید آفرینی، برای پیشرفت کشور دعوت می کردند.

READ  تغییر چهره شهر با استفاده تلویزیون های شهری

واعظی از جمله یادگارهای درس آموز آیت الله هاشمی را صبر و استقامت در مقابل تهمت ها و انواع ناملایمات برای حفظ و استحکام نظام اسلامی و خدمت به مردم دانست که بایستی برای همه مسئولین الگو قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، مرحوم آیت الله اکبر هاشمی بهرمانی، مشهور به اکبر هاشمی رفسنجانی (1313 – 1395 شمسی)، روحانی و سیاستمدار و از تاثیرگذار‌ترین شخصیت‌های جمهوری اسلامی ایران بود.

وی که از یاران شاخص امام خمینی (ره) در مبارزه علیه حکومت پهلوی بود، قبل از انقلاب اسلامی چندین بار دستگیر و زندانی شد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی که از موسسان جامعه روحانیت مبارز تهران بود، در دوران فعالیت های سیاسی پس از انقلاب، مسئولیت های متعددی همچون عضویت در شورای انقلاب، سرپرستی وزارت کشور، عضویت در هیات موسس حزب جمهوری، ریاست مجلس شورای اسلامی، جانشین فرماندهی کل قوا و فرماندهی جنگ، دو دوره ریاست جمهوری، ریاست شورای عالی امنیت ملی، ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام از تاسیس تا زمان درگذشت، امامت جمعه موقت تهران از سال 1360 تا 1388 شمسی، نمایندگی مردم تهران در مجلس خبرگان از ابتدا تا هنگام درگذشت و ریاست آن مجلس از سال 1386 تا 1389 خورشیدی و ریاست هیات مؤسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی و ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام را برعهده داشت.

READ  مهلت بررسی صلاحیت های نامزدهای ریاست جمهوری امروز به پایان می رسد

آیت الله هاشمی رفسنجانی، یکشنبه 19 دی 1395 در پی سکته قلبی به بیمارستان شهدای تجریش منتقل شد و همان روز در 82 سالگی درگذشت.

No votes yet.
Please wait...