آیت الله هاشمی دل نگران انقلاب بود

آیت الله هاشمی دل نگران انقلاب بود
شناسهٔ خبر: 4986 -
رییس دفتر رییس جمهوری به مناسبت اولین سالگرد رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: آن فقید به عنوان یکی از ستون های محکم نظام جمهوری اسلامی، دلداده و دل نگران امروز و فردای انقلاب و کشور بود.

به گزارش تهران فردا؛ محمود واعظی در این پیام اینستاگرامی، اولین سالگرد ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت و تاکید کرد: ایشان علاوه بر این که همواره بر مشی اعتدال تاکید داشتند؛ عملا در تمام مراحل زندگی و بویژه در فراز و نشیب ها و مقاطع مختلف پس از انقلاب نیز بر محور اعتدال و خردورزی عمل کردند.

وی تصریح کرد: آن فقید به عنوان یکی از ستون های محکم نظام جمهوری اسلامی، دلداده و دل نگران امروز و فردای انقلاب و کشور بود.

رییس دفتر رییس جمهوری خاطرنشان کرد: آیت الله هاشمی دیگران را به اعتدال و احترام به نظرات مردم – به عنوان ولی نعمتان جامعه- توصیه می کردند و همه را به وحدت و امید آفرینی، برای پیشرفت کشور دعوت می کردند.

READ  رحمانی فضلی: اعتدال و شایسته سالاری مبنای فعالیت وزارت کشور دولت دوازدهم

واعظی از جمله یادگارهای درس آموز آیت الله هاشمی را صبر و استقامت در مقابل تهمت ها و انواع ناملایمات برای حفظ و استحکام نظام اسلامی و خدمت به مردم دانست که بایستی برای همه مسئولین الگو قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، مرحوم آیت الله اکبر هاشمی بهرمانی، مشهور به اکبر هاشمی رفسنجانی (۱۳۱۳ – ۱۳۹۵ شمسی)، روحانی و سیاستمدار و از تاثیرگذار‌ترین شخصیت‌های جمهوری اسلامی ایران بود.

وی که از یاران شاخص امام خمینی (ره) در مبارزه علیه حکومت پهلوی بود، قبل از انقلاب اسلامی چندین بار دستگیر و زندانی شد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی که از موسسان جامعه روحانیت مبارز تهران بود، در دوران فعالیت های سیاسی پس از انقلاب، مسئولیت های متعددی همچون عضویت در شورای انقلاب، سرپرستی وزارت کشور، عضویت در هیات موسس حزب جمهوری، ریاست مجلس شورای اسلامی، جانشین فرماندهی کل قوا و فرماندهی جنگ، دو دوره ریاست جمهوری، ریاست شورای عالی امنیت ملی، ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام از تاسیس تا زمان درگذشت، امامت جمعه موقت تهران از سال ۱۳۶۰ تا ۱۳۸۸ شمسی، نمایندگی مردم تهران در مجلس خبرگان از ابتدا تا هنگام درگذشت و ریاست آن مجلس از سال ۱۳۸۶ تا ۱۳۸۹ خورشیدی و ریاست هیات مؤسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی و ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام را برعهده داشت.

READ  سور پالایشی ها همپای بازار گرمی اتاق اصناف

آیت الله هاشمی رفسنجانی، یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ در پی سکته قلبی به بیمارستان شهدای تجریش منتقل شد و همان روز در ۸۲ سالگی درگذشت.

No votes yet.
Please wait...