دکتر صالح‌نیا

تغییر ماهیت مجمع تشخیص مصلحت به مجمع رویش‌های انقلاب

تغییر ماهیت مجمع تشخیص مصلحت به مجمع رویش‌های انقلاب
شناسهٔ خبر: 4738 -
امام جمعه کن و حومه تاکید کرد: پیشنهاد می‌کنم ماهیّت مجمع تشخیص مصلحت به مجمع رویش‌های انقلاب اسلامی تبدیل شود و هر کدام از این بزرگان دست صدها نقر از جوانان را بگیرند و برای آیندۀ نظام تربیت کنند.

به گزارش تهران فردا؛ حجت الاسلام والمسلمین دکتر یحیی صالح‌نیا درخطبه های نمازجمعه امروز کن که درحسینیه «سرآسیاب» برگزار شد، به نکته های کاربردی در حفظ روحیّۀ تقوا پرداخت و اظهار داشت: مسلمانان باپرکردن وقت خود دیگر وقتی برای گناه ندارد، مؤمن وقت و کار بیهوده نداشته و با تحصیل علم ودانش، تقوای خود را افزایش می دهد.

وی در ادامه گفت: معاشرت با علمای ربانی انسان را بیمه کرده و امیرمؤمنان علی(ع) به کمیل توصیه می کند که پر کردن وقت خود را در جمع های خوب سپری کند، انسان مومن سعی می نماید درگروه علما، حسینی ها و هیئتی ها، خوبان و نیکان و صالحان، همسالان قرار گرفته تا روحیه تقوای خود را بالا ببرد، ازدیگر روش های افزایش تقوا پرکردن وقت با عبادت است و  انسان اهل عبادت و نماز و روزه و تلاوت قرآن وقت گناه کردن ندارد.

امام جمعه کن و حومه یادآور شد: باید همواره از خودمان بپرسیم آخرین باری که یک جزء قرآن، چند صفحه کتاب اخلاقی، روایت خواندیم و به زیارت یک امامی رفتیم و به یک درمانده کمک کرده ایم.

صالح نیا درخطبه دوم نمازجمعه کن نیز ریشۀ مشکلات بشر و بشریّت امروز را جهل و استکبار دانست و گفت: چرا شیطان با یک استکبار و خودبزرگ بینی از درگاه خدا رانده شد،  برای اینکه استکبار و خودبزرگ بینی به همراه لجاجت و عناد رشد شخص  و جامعه رو متوقف می کند، عمده مشکلات از گوش نکردن به حرف ناصحان و دلسوزان است، اگر در هنگام رحلت حضرت ختمی مرتبت محمّد مصطفی صلّی الله علیه وآله به حرف آن حضرت گوش داده بودند اتفاقات تلخ عالم اسلام رخ نمی داد این یک حقیقت بسیار مهمّ است.

READ  ترامپ، کودک درون آمریکا

وی در ادامه تصریح کرد: متاسفانه برخی از مسئولان؛ رهبری، مردم، اقتصاد و فرهنگ، سیاست و خود را فدای دلبستگی به یک نفر می‌کنند.

امام جمعه کن در ادامه افزود: این اشخاص به حرف خیرخواهان گوش نکرده واز اقل ولایت پذیری برخوردار نیست و با دو رفیق دائم الحضورش در انتخابات ثبت نام می کنند و آن وقت به کسی که خود به حرف او گوش نکرده، نامه سرگشاده نوشته و گله کرده و برای مشکلات کشور فلسفه بافی می نماید.

امام جمعه کن گفت: شما ۸ سال در کشور رئیس جمهور بوده و فرصت هرکاری را داشتید، دیگر از فساد مسئولین و مشکلات مردم صحبت ننمایید، برخی‌ها وقتی خود به آخر خط می‌رسند فکر می‌کنند که انقلاب و نظام به آخر خط رسیده است.

صالح‌نیا لزوم ادارۀ کشور با علم را ضروری دانست و افزود: یکی از مسائل اساسی این است که کشور را باید با علم اداره شود و از صلاحدیدهای خواص پرهیز نمودهّ و به برخی نهادها بعد از گذشت سال‌ها کارایی خود را از دست داده اند.

وی در ادامه گفت: پیشنهاد می‌کنم ماهیّت مجمع تشخیص مصلحت به مجمع رویش‌های انقلاب اسلامی تبدیل شود و هر کدام از این بزرگان دست صدها نقر از جوانان را بگیرند و برای آیندۀ نظام تربیت کنند.

امام جمعه کن در ادامه به لزوم توجّه به اسلام اصیل و پرهیز از کارهای نمایشی اشاره کرد و گفت: اداره کشور با اسلام اصیل از آب خوردن آسان تر است ولی اداره کشور با اسلام گزینشی، سلیقه ای و برداشت‌های کج فهمانه از اسلام و یا کنار گذاشتن اسلام‌ سخت و پیچیده می‌شود.

READ  بازداشت زائران ایرانی توسط سفارت عراق

صالح‌نیا افزود: مسئولین می‌بایست واقعا پاک و سالم و خدمتگزار برای مردم کار انجام دهند، تصمیم پشت درهای بسته برای مردم مفید نیست بلکه مضر و خیانت به نظام است، اگر برخی از مردم در روستاهای کن تخلّف می کنند ریشۀ تخلّفات را بررسی نمایید وقتی مردم روستا بیکارند مجبورند با ساخت و ساز امور خود را بگذرانند.

وی مسئولین بخش صنعتی و کشاورزی کن را توصیه به طرح های کشاورزی و صنعتی در روستاها کرد و افزود: از این طریق برخی تخلفات کم می شوند.

خطیب جمعه غرب تهران در پایان ضمن تبریک هفته وحدت خاطرنشان کرد: عدّه ای کم سواد و کم تقوای کاسۀ داغ تر از آش اسم خود را گذاشته اند برائتی ها و در حال تفرقه افکنی در صفوف مسلمین هستند، این افراد جاهلانه و به دور از منش و روش و شئونات اهل بیت عصمت و طهارت، به برادران اهل سنّت ما توهین می کنند، این به اصطلاح وحدتی ها نمی دانند، برائت از برادران اهل سنت یک طرح تفرقه است، این نادان ها نمی دانند، برائت از دشمنان اهل بیت است نه از دوستداران اهل بیت؛ عمدۀ قریب به اتفاق اهل سنت محب اهل‌بیت هستند.

No votes yet.
Please wait...