رئیس بنیاد مسکن دماوند:

واگذاری 65 قطعه زمین به اقشار کم درآمد

واگذاری 65 قطعه زمین به اقشار کم درآمد
شناسهٔ خبر: 4474 -
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان دماوند از واگذاری 65 قطعه زمین به اقشار کم درآمد در روستاهای بیدک، مهرآباد و وادان طی شش ماهه اخیر خبر داد.

به گزارش تهران فردا؛ محسن حاجی عزیزی رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان دماوند به صدور سندهای روستایی و شهرهای زیر 25 هزار نفر تحت پوشش این نهاد طی شش ماه گذشته اشاره و اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون سندهایی که به مردم روستا و شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت همچون شهرهای آبسرد، آبعلی و کیلان صادر شده، 30 سند در روستا و 119سند مربوط به حوزه شهری بوده است.

وی با اشاره به تسهیلات روستایی نیز خاطرنشان کرد: چند نوع تسهیلات به مردم توسط این نهاد اختصاص می یابد که یکی از آنها تسهیلات ویژه 18 میلیون تومانی برای ساخت مسکن و 20 میلیون تومانی برای تخریب و نوسازی است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان دماوند تصریح کرد: 62 نفر برای دریافت تسهیلات معرفی شدند که در 6 ماه نخست امسال تاکنون 30 نفر تسهیلات دریافت کردند و همچنین 25 مورد برای دریافت وام حوادث معرفی شدند که از میان 15 مورد منجر به انعقاد قرارداد شد.

عزیزی گفت: برای تعمیرات 2 میلیون تومانی از 10 مورد معرفی شده تاکنون 5 مورد قرارداد انعقاد کردند.

وی در خصوص وضعیت مسکن مهر مهرآباد بیان کرد: 26 تعاونی در این شهرک مسکونی فعالیت می کنند که شامل 4275 واحد است که 3205 واحد تکمیل شده و468 واحد نیمه فعال است و تعداد متقاضیان اختصاص یافته 3702 و فاقد متقاضی 573 نفر و تعداد فروش اقساطی 2513 مورد است.

READ  بودجه سال آینده شهرداری هر چه زودتر مورد بررسی قرار بگیرد

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان دماوند عنوان کرد: به منظور تکمیل 1243 واحد، درخواست دریافت تسهیلات 40 میلیون تومانی داده ایم و علاوه بر این موضوع به غیر از 4275 واحد در حدود2700 واحد به صورت انفرادی از تسهیلات مسکن مهر استفاده کردند و اقدام به ساخت کردند.

عزیزی در ارتباط با طرح هادی روستایی نیز تصریح کرد: اجرای طرح هادی در خصوص روستاهای اهران، بیدک، چنارشرق، زان و یلقان دره در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه پیش بینی های لازم جهت اجرای این پروژه عمرانی را در 7 روستا با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد تومان شده است، گفت: هم اکنون تهیه طرح هادی در 13 روستا از محل اعتبارات سال 91، 94 و 95 در حال بازنگری است که این مهم کمک شایانی به اهالی روستا در خصوص تغییر کاربری برای روستاهایی که افزایش جمعیت دارند خواهد کرد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان دماونددر مورد فعالیت های این اداره در طی شش ماه دوم امسال بیان کرد: اجرای طرح هادی در 7 روستا با در نظر گرفتن اعتبار 2 میلیارد تومانی و انجام پروژه آسفالت معابر 7 روستا سربندان، مهرآباد، جابان، وادان، حصار، نوده و بیدک با تامین یک هزار تن قیر یارانه ای که 700 تن قیر در قالب معادل سازی (50 درصد تامین آسفالت توسط بنیاد مسکن) و 300 تن قیر مستقیم (توسط شورا از محل اعتبارات ارزش افزوده) و 9 هزار تن آسفالت که در مجموع 58 هزار و 230 متر مربع را آسفالت خواهیم کرد.

READ  خلاء‌های ساختاری جدی برای حمایت از ترجمه

لازم به ذکر است، طبق سرشماری سال 1395، شهرستان دماوند دارای 168 روستا و آبادی است که از این میزان 53 روستا بالای 20 خانوار و مابقی زیر 20 خانوار هستند.

شهرستان دماوند با جمعیتی افزون بر 100هزار نفر در 45 کیلومتری شهر تهران قرار گرفته است.

این شهرستان از شمال با استان مازندران، از شرق با شهرستان فیروزکوه، از جنوب با استان سمنان و از غرب با شهرستان شمیرانات و تهران همسایه است که این شهر از 2 بخش مرکزی و رودهن تشکیل می‌شود.

No votes yet.
Please wait...