احتمال بارش پراکنده در تهران

احتمال بارش پراکنده در تهران
شناسهٔ خبر: 4488 -
مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی کشور، وضعیت هوای کشور در دو روز آینده و همچنین مراکز استان‌های مرزی ایران و عراق را تشریح کرد.

به گزارش تهران فردا؛ مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی کشور، وضعیت هوای کشور در دو روز آینده و همچنین مراکز استان‌های مرزی ایران و عراق را تشریح کرد.

احد وظیفه در گفت‌وگویی در مورد وضعیت هوای کشور در دو روز آینده اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی، ‌با عبور جریانات ناپایدار، تراز میانی جو در دو روز آینده در شمال غرب و غرب کشور و سواحل دریای خزر، افزایش ابر، رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و کاهش نسبی دما پیش بینی می‌شود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی ادامه داد: همچنین در روز شنبه برای بخش‌هایی از شمال غرب، سواحل دریای خزر و ارتفاعات زاگرس مرکزی افزایش ابر، بارش پراکنده و در پاره‌ای مناطق رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

وی در مورد وضعیت هوای شهرهایی که زائران اربعین حسینی از آن تردد می‌کنند نیز توضیحاتی ارائه داد و گفت: هوای ایلام در روز جمعه کمی ابری تا ابری، گاهی وزش باد با احتمال بارش پراکنده باران در اواخر وقت پیش‌بینی می‌شود.

READ  تأیید دستگیری ۲ تن از اعضای هیأت رئیسه اتاق تهران

همچنین برای دمای هوای این استان پیش‌بینی می‌شود که در کمترین میزان خود به 11 درجه و در بیشترین دما به 20 درجه برسد.

هوای این استان در روز شنبه نیز نیمه ابری تا ابری،‌ در بعضی ساعات همراه با وزش باد و بارش خفیف باران پیش‌بینی می‌شود. بیشینه و کمینه هوای این شهر در روز شنبه نیز به ترتیب 20 و 10 درجه پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه در مورد وضعیت هوای اهواز نیز اظهار کرد: فردا آسما این شهر صاف تا قسمتی ابری در بعضی ساعات وزش باد و مه رقیق پیش بینی می‌شود. بیشنیه و کمینه دما در روز شنبه برای اهواز به ترتیب 32 و 18 درجه پیش بینی شده، اما روز شنبه از دمای هوای اهواز کاسته می‌شود و بیشنیه و کمینه به ترتیب 28 و 15 قرار می‌گیرد.

وضعیت هوای اهواز در روز شنبه نیز قسمتی ابری به تدریح با افزایش ابر در بعضی ساعات و همینطور وزش باد همراه با بارش باران پیش بینی می‌شود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی ادامه داد: آسمان کرمانشاه نیز در روز جمعه صاف تا قسمتی ابری در بعضی ساعات با افزاش ابر پیش بینی شده است و در روز شنبه نیز آسمان این شهر نیمه‌ابری تا ابری در بعضی ساعات وزش باد و همراه با بارش خفیف باران پیش بینی ‌می‌شود. بیشنیه و کمینه دمای این شهر در دو روز پیش رو به ترتیب در 19 و 20 و 5 و 3 قرار خواهد داشت.

READ  دیدار شهردار تهران با اهالی فرهنگ و هنر

وظیفه در مورد وضعیت هوای تهران نیز عنوان کرد: هوای تهران در روز جمعه صاف تا نیمه ابری خواهد بود و دمای هوای در بیشترین میزان خود به 22 درجه سانتیگراد می‌رسد و در کمترین میزان به 12 درجه خواهد رسید.

همچنین در روز شنبه آسمان تهران کمی ابری و همراه با غبار صبحگاهی خواهد بود.

برای بعد از ظهر نیز افزایش ابر و بارش پراکنده باران و گاهی وزش باد پیش بینی می‌شود. بیشنیه و کمینه دمای هوا در این روز نیز به ترتیب در 21 و 11 درجه قرار خواهد گرفت.

No votes yet.
Please wait...