تراژدی آلودگی هوای پایتخت برای گروه‌های حساس

تراژدی آلودگی هوای پایتخت برای گروه‌های حساس
شناسهٔ خبر: 4931 -
برای چهارمین روز پیاپی با شاخص 150 در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس و آستانه ورود به شرایط ناسالم برای عموم افراد قرار دارد.

به گزارش تهران فردا؛ محمد رستگاری معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران روز دوشنبه با اعلام این مطلب  گفت: میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲٫۵ میکرون هوای شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز با ۱۰ عدد افزایش بر روی عدد۱۵۰قرار گرفته و برای گروههای حساس ناسالم است.

معاون پایش اداره کل محیط زیست استان تهران افزود: میزان آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون نیز در همین مدت از ۹۳ به ۱۰۰ افزایش یافته است.

رستگاری اظهار کرد: ایستگاه پیروزی (منطقه ۱۳)با شاخص۱۸۵،شهرداری منطقه ۱۵ با شاخص ۱۷۵و تربیت مدرس(منطقه ۶) با شاخص۱۶۷ بیشترین میزان آلودگی شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته را داشتند.

READ  کمک‌های شهرداری تهران در راه کرمانشاه

وی گفت: ایستگاههای شهرداری منطقه ۱۹،میدان فتح (منطقه ۹)و پونک نیز به ترتیب با شاخص ۱۰۰،۷۹ و ۱۰۱کمترین میزان آلودگی شهر تهران را دراین مدت داشتند.

معاون پایش اداره کل محیط زیست استان تهران به عموم شهروندان به ویژه سالمندان و افراد مبتلا به بیماری های قلبی و تنفسی توصیه کرد که از تردد و فعالیت غیرضروری در سطح شهر و فضای باز خودداری کنند.

رستگاری همچنین گفت: به دلیل افزایش میزان آلایندگی جوی، مهدی های کودک، پیش دبستانی، مدارس ابتدایی و همچنین مدارس مقطع ابتدایی و متوسطه استثنایی شهرهای تهران، شمیرانات، قدس، ورامین، قرچک، ری، پاکدشت، کهریزک، شهریار و ملارد امروز و دیروز به دلیل آلودگی هوا تعطیل شدند.

READ  آیا قطعنامه 2231 شورای امنیت ضامن ناتوانی ترامپ در ابطال برجام است؟

براساس گزارش تهران فردا؛ «شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».

 

No votes yet.
Please wait...