رئیس پلیس تهران بزرگ:

دستوری درباره تخلیه ویلای لواسان صادر نشده است

دستوری درباره تخلیه ویلای لواسان صادر نشده است
شناسهٔ خبر: 5259 -
رئیس پلیس تهران بزرگ توضیحاتی را در مورد ویلای منتسب به یکی از فرماندهان نظامی در لواسان ارائه کرد.

به گزارش تهران فردا، سردار حسین رحیمی در حاشیه اجرای طرح رعد که پیش از ظهر امروز در مقر پلیس پیشگیری برگزار شد در پاسخ به سوالی درباره ویلای منتسب به یکی از فرماندهان عالی رتبه نظامی در منطقه لواسان که دیروز از سوی یکی از کاربران توئیتر افشا شده بود، گفت: در مورد این ویلا هیچ دستور قضایی از سوی مقام قضایی به پلیس ارجاع نشده است.

براساس این گزارش، یک تشکل دانشجویی اصولگرا در ایران موسوم به “جنبش عدالت‌خواه دانشجویی” خبر داده که سرلشکر پاسدار حسن فیروزآبادی، رئیس پیشین ستاد مشترک نیروهای مسلح ایران، از دستورهای رهبر معظم انقلاب برای پس دادن “ویلای ۱۰ هزار متری که ساکن آن است”، خودداری کرده است.

این تشکل در نامه‌ای سرگشاده به دادستان تهران، گفته است که این ویلای مصادره ای در منطقه لواسان در شمال شرقی تهران ۲۵ سال است که در اختیار سرلشکر فیروزآبادی است و علی‌رغم اینکه مقام معظم رهبری هم دو بار دستور تخلیه آن را داده، آقای فیروزآبادی “حاضر به تخلیه ویلا نیست”.

این نامه و خودداری سرلشکر فیروزآبادی از تخلیه این ویلا، بازتاب وسیعی نیز در میان کاربران ایرانی شبکه‌های اجتماعی داشته است.

علیرضا زاکانی، از چهره های اصولگرا و نماینده پیشین مجلس ایران در توییتر خود نوشته که “برای آقای فیروزآبادی متاسفم و تاسف بیشتری نیز بر مماشات قوه قضائیه، ستاد اجرایی فرمان امام و نیروی انتظامی در عدم برخورد قاطع با اجحاف بیت‌المال و بر زمین ماندن دستور رهبری در احقاق حق مردم دارم”.

READ  رکورد درآمدهای مالیاتی در استان تهران

این ملک مصادره‌ای در مالکیت “ستاد اجرایی فرمان امام” اعلام و گفته شده این ستاد حکم تخلیه آن را از قوه قضائیه گرفته اما ماموران پلیس حکم را اجرا نکرده اند.

نامه از دادستان تهران خواسته تا سرلشکر فیروزآبادی را “ملزم” به تخلیه کند و هشدار داده در غیر این صورت “حق اقدام انقلابی را برای اجبار فرد نامبرده به تخلیه ویلای لواسان برای خود محفوظ می داند”.

نامه این تشکل به دفتر رهبر معظم انقلاب، قوه قضائیه، ستاد اجرایی فرمان امام و فرمانده نیروی انتظامی (پلیس) رونوشت شده است.

محمدجواد معتمدی، دبیر این تشکل، روز گذشته (دوشنبه ۲۸ خرداد) به خبرگزاری ها گفته است که درباره موضوع این ویلا جلسه‌ای با رئیس ستاد اجرایی فرمان امام برگزار شده و او گفته مقام معظم رهبری بار اول در سال ۱۳۹۲ حکم به تخلیه این ویلا داده و بار دوم روی نامه ستاد درباره لزوم تخلیه این ویلا، پارافی مبنی بر ضرورت این کار نوشته است.

آقای معتمدی گفته پس از این “آقای فیروزآبادی اعلام می‌دارند که تا آخر اردیبهشت‌ماه ۹۷ ملک مذکور را تخلیه خواهند کرد”.

READ  گلبانگ انقلاب صبح فردا در مدارس کشور نواخته می‌شود

*توضیحات سرلشکر فیروز‌آبادی درباره ویلای لواسان

سرلشکر سید حسن فیروزآبادی رئیس سابق ستادکل نیروهای مسلح و مشاور فرمانده‌کل قوا با صدور اطلاعیه‌ای توضیحاتی در خصوص مسائل پیش‌آمده درباره ویلای لواسان ارائه کرد.

متن این اطلاعیه به‌شرح زیر است:

“بدین‌وسیله سند تحویل محلی در لواسان ابتدای جاده کُند را که به‌دستور مقام معظم رهبری به اینجانب تحویل شده است برای اطلاع ملت شریف ایران منتشر می‌کنم.

محل تحویلی یک ساختمان مخروبه با حدود ۴ اتاق معمولی و بدون هرگونه امکانات زیر سقف شیروانی مربوط به حدود ۷۰ تا ۱۰۰ سال پیش می‌باشد. جزئیات آن در متن سند آمده است (یک برگ به‌پیوست). ضمناً اینجانب از هیچ مرجعی حکمی ولایی، قانونی و یا قضایی برای تخلیه دریافت نکردم.

این محل ۲۲ سال به‌عنوان دفتر فوق‌سری رئیس ستادکل استفاده می‌شد. در مورد مصاحبه با خبرنگاران محترم درخواست مجوز کرده‌ام که در صورت اجازه ان‌شاءاللّه اقدام خواهد شد”.

چندی پیش جنبش عدالتخواه دانشجویی در نامه‌ای به دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی خواستار تخلیه این ویلا توسط سرلشکر فیروزآبادی شده بود که به‌گفته مسئولان این تشکل، رهبر انقلاب نیز دستور تخلیه این مکان را داده بودند.

انتهای پیام/ف

No votes yet.
Please wait...