رفع معضل سد معبر با حفظ کرامت دستفروشان

رفع معضل سد معبر با حفظ کرامت دستفروشان
شناسهٔ خبر: 4770 -
شهردار منطقه یک تهران بر حل معضل سد معبر در شمال تهران تاکید کرد و افزود: در حل معضل سد معبر باید کرامت دستفروشانی که تنها راه درآمد آن ها از این راه است، حفظ شود.

به گزارش تهران فردا؛ حبیب الله تاجیک اسماعیلی شهردار منطقه یک تهران در جلسه سامان دهی سد معبر بساط گستران، که با حضور مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران، عزت الله خان محمدی فرماندار شمیرانات، رضا ابوالحسنی معاون دادستان و سرپرست مجتمع قضایی شمیرانات و مسئولین انتظامی برگزار شد، با بیان مطلب فوق اظهار داشت: سد معبر مهم ترین معضلی است که با حضور دست فروشان در پیاده راه ها ایجاد می شود.

وی افزود: شهروندان و کسبه منطقه یک خواستار برخورد، رسیدگی و ساماندهی این موضوع از مسئولین هستند لذا مقابله با دست فروشان و سد معبر کنندگان بازار تجریش از برنامه های شهرداری منطقه است و امیدواریم با همکاری کسبه در زمان کوتاه به نتیجه قابل قبول برسیم.

شهردار منطقه یک تهران با اشاره به این که منطقه یک منطقه ای شفاف است که هر اقدام غیر قانونی در آن توسط مسئولین مملکتی ساکن در منطقه رصد و اطلاع داده می شود، خاطر نشان کرد: اصل پدیده بساط گستری و دست فروشی با مباحث اقتصادی در ارتباط مستقیم است که با شدت و ضعف آن، این معضل هم افزایش و کاهش پیدا می کند.

READ  اجرای 830 میلیارد تومان پروژه عمرانی در شمیرانات

تاجیک اسماعیلی اضافه کرد: در این جلسه از همه دستگاه های انتظامی و قضایی دعوت شد تا ضمن همفکری،راهکار ها و پیشنهادات خود را برای ساماندهی این مشکل و افزایش رضایتمندی شهروندان ارایه دهند.

شهردار منطقه یک تهران خاطر نشان ساخت : در برخورد با دستفروشان سد معبر کننده باید حفظ کرامت بساط گسترانی که تنها راه در آمد آنان از این راه است ، مورد توجه قرار گیرد.

مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران نیز در خصوص ساماندهی دستفروشان گفت: برای ساماندهی بساط گستران برنامه های کاربردی توسط نهادهای انتظامی و اجرایی در دستور کار قرار گرفته و لازم است با نظارت و بازدیدهای میدانی مستمر نمایندگان دستگاه های قضایی و انتظامی، پیگیری شود و همکاری سازمان بهزیستی و …. برای ساماندهی این معضل بسیار مهم و اثرگذار خواهد بود.

READ  کاهش طبقات در باغات پایتخت و واکنش تندگویان

عزت الله خانمحمدی فرماندار شمیرانات نیز به موقعیت مذهبی، سیاسی، گردشگری، تفریحی و اجتماعی شمیران اشاره کرد و افزود: تجریش با وجود آستان مقدس حضرت صالح ابن موسی الکاظم(ع) و بازار سنتی تجریش به عنوان قطب گردشگری شمال تهران محسوب می شود و از اینرو ساماندهی دستفروشان و بساط گستران از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

No votes yet.
Please wait...